fbpx

O MNE


Dobrý deň, moje meno je Michal Domonkos. Ak chcete o mne vedieť viac, čítajte ďalej.

Narodil som sa v Bratislave. Moje detstvo bolo trochu iné ako detstvo mojich rovesníkov, neodohrávalo sa na ihriskách, ale v dabingovom štúdiu. Ale nikdy som to neľutoval, keďže ma to vždy ťahalo smerom k umeniu.

Už ako malý chlapec som vedel, že chcem byť režisérom. Moje kroky preto logicky viedli na VŠMU, odbor dramaturgia a réžia. Detský sen sa mi splnil a v súčasnosti pôsobím ako režisér slovenského znenia, dabingový herec, moderátor a herec.

Dabingu som sa začal venovať už vo svojich dvanástich rokoch. Môj hlas môžete počuť vo veľkom množstve filmov a seriálov. Okrem iných sú to Harry Potter (Draco Malfoy), Pán prsteňov (Sam), Madagascar (zebra Marty), Postrach Denis (Denis), O. C. California (Ryan), Tie roky sedemdesiate (Fez), Alf (Brian) a ďalšie.

Ako režisér slovenského znenia som pre Vás pripravil stovky filmov a seriálov.  Angry Birds, WarCraft, Veľký Gatsby, Divoký Django, Rango, Robinson Crusoe, Medveď Yogi, Titanic, Sedem zhavranelých bratov, Narnia či Grand Hotel sú len zlomkom z nich. Za svoj najväčší úspech považujem réžiu slovenského znenia filmu Avatar, ktorého výber hercov mi schvaľovali až v Amerike, a dabing vedený pod mojou taktovkou bol vyhlásený za jeden z najlepších v Európe.

Môj prvý film, ktorý som režíroval do slovenského znenia, bol Planéta pokladov (Treasure Planet) od W. Disneyho. Dlho som vyberal chlapčenský hlas pre hlavnú postavu, ktorý sme posielali do Ameriky na schválenie. Žiaden z nich nám však neschválili, až sme sa nakoniec po dohode so supervízorom rozhodli poslať aj môj. Obratom nám prišla prekvapujúca odpoveď, že som schválený! Bolo náročné režírovať samého seba a aj teraz sa mi občas stáva, že môj hlas je najvhodnejší pre niektoré postavy vo filmoch, ktoré zároveň režírujem. Ale tak, ako som prísny na iných, musím byť aj na seba, ak nie ešte viac.

Ako herec momentálne pôsobím  v seriáli Policajti v akcii, ktorý sa inšpiruje skutočnými prípadmi. Pred samotným točením som si prešiel krátkym policajným kurzom a bola to pre mňa zaujímavá skúsenosť. Hrať v seriáli alebo filme je pre mňa vždy príjemným spestrením popri režisérskej práci.

A v neposlednom rade sa venujem aj moderovaniu verejných, súkromných či firemných akcií, alebo mojej vlastnej talkshow Na pivečko s režisérom Michalom Domonkosom, ktorú realizujem v podnikoch a reštauráciách po celom Slovensku, a pozývam si do nej známych hostí.

Bude mi cťou spoznať Vás osobne, či už na mojej Talkshow s Michalom Domonkosom alebo iných akciách, ktoré môžem pripraviť a moderovať aj priamo pre Vás.


Hit enter to search or ESC to close